Ako to funguje

 

Ako fungujú zóny ProfilGate®

 

Bežné systémy vstupných rohoží vs. ProfilGate®

Čistiaci systém ProfilGate® v zásade funguje podobným spôsobom ako bežné vstupné rohože zabudované do podlahy. Nečistoty na jazdných plochách sú odstraňované štetinami čistiacej zóny a zhromažďujú sa v nádobách na nečistoty, ktoré sú integrované do podlahy.

Na rozdiel od bežných systémov profilGate® čistí aktívne, pretože pozdĺžne patentované profily kefiek vďaka svojmu sklonu a predpätiu začnú vibrovať pri prechádzaní alebo prejazde po čistiacich rohožiach. Takto sa účinne stierajú nečistoty z jazdných plôch.

Na rozdiel od iných čistiacich zón, ProfilGate® čistí nielen podrážky topánok, ale aj pneumatiky, valčeky a kolesá priemyselných vozíkov, napríklad vysokozdvižných vozíkov. Čistiace rohože sú špeciálne navrhnuté pre vysoké zaťaženie, a preto sú ideálne vhodné pre použitie v priemysle - najsilnejšia varianta môže byť zaťažená až 40 t (ProfilGate® b65).

Takto môžu byť pneumatiky, kolieska a kolesá pri vstupoch a prechodoch do výrobných a skladovacích hál účinne zbavené priľnavej špiny skôr, ako sa rozšíri po celej budove - „rohožka pre priemyselné vozíky“ !

 

Časti

Čistiace zóny ProfilGate® pozostávajú z troch hlavných komponentov: vane na nečistoty z nehrdzavejúcej ocele zapustené do podlahy, robustné rošty a patentované lišty kefiek. Vážime si najvyššiu kvalitu všetkých komponentov a materiálov a výrobu vyrábame výlučne v Nemecku.

Základ tvoria podnosy na nečistoty, ktoré sú zabudované do podlahy na úrovni terénu. Aby ste to dosiahli, musí byť v podlahe vytvorený požadovaný reozmery, v ktorej sú inštalované vane. To je možné tak v novej budove, ako aj následne v existujúcej budove. Podrobnejšie informácie o inštalácii nájdete tu .

Stabilné rohože , ktoré sú kombinované s odolnými lištami kefiek, sa potom vložia do zabudovaných vaničiek na nečistoty. Čistiaci systém ProfilGate® má modulárnu štruktúru, aby ho bolo možné individuálne prispôsobiť mnohým oblastiam.

 

Ako to funguje

Pri prechádzaní alebo prejazde po čistiacich rohožiach sa pásy kefiek začnú aktívne pohybovať v dôsledku ich predpätia. Naklonené štetiny vytvárajú ručný pohyb zľava-doprava, ktorý účinne zbavuje príslušné jazdné plochy od priľnavých častíc nečistôt. Odgumovaná nečistota sa potom zhromažďuje v nádobách na nečistoty pod roštom.

Podľa modelu a oblasti použitia možno čistiaci systém ProfilGate® prevádzkovať aj mokrý. Najmä v certifikovaných spoločnostiach z potravinárskeho alebo obalového priemyslu môžu čistiace zóny ProfilGate® spoľahlivo zabrániť šíreniu choroboplodných zárodkov a krížovej kontaminácii.

Na mokré čistenie a dezinfekciu kolies, koliesok a podrážok sú vane z nehrdzavejúcej ocele naplnené vodou alebo dezinfekčným roztokom. Prostredníctvom kapilárneho pôsobenia štetín sa kvapalina dostáva na chodné plochy, ktoré sú zbavené nielen častíc nečistôt, ale aj baktérií a choroboplodných zárodkov. Týmto spôsobom je možné oblasti s nízkou starostlivosťou spoľahlivo oddeliť od oblastí s vysokou starostlivosťou.

 

Upratovanie

Systém sa musí čistiť v pravidelných intervaloch, aby sa čistiaci výkon čistiacich zón ProfilGate® neznížil.

So správnym príslušenstvom, ako je ProfilGate® Lifter alebo zdvíhací hák, je možné ľahko demontovať mriežky a ľahko vyčistiť podnosy na nečistoty. 

Čistenie podlahových vaničiek ProfilGate®

Čistenie vaní s využitím priemyselného vysávača