Technológia

 

Technológia ProfilGate® 

 

Patentované pásy kefiek sú srdcom systému čistenia pneumatík

Vďaka neustálemu ďalšiemu vývoju sú plne vyvinuté a zaručujú vysoko efektívnu funkčnosť celého systému. Veľké množstvo starostlivo zladených konštrukčných detailov zaisťuje najlepší čistiaci efekt, hladký chod a dlhú životnosť - to všetko bez elektriny.

Šikmé štetiny na profilovej lište ProfilGate ®

Štetiny

 

Štetiny produktu ProfilGate ® boli navrhnuté pre maximálny čistiaci účinok . Patentovaný sklon štetín Nylon ® zaisťuje aktívne mechanické čistenie trením ihneď po ich zaťažení. Konce štetín rôznych dĺžok sa zaryjú hlboko do profilov a zaisťujú automatické a intenzívne čistenie.

 
Tvar strechy lišty kefy ProfilGate ®

Tvar strechy

 

Horná časť tela kefy je navrhnutá ako strecha, takže častice nečistôt a kvapalina sú lepšie odvádzané v smere bočných medzier k podlahovej doske. Vďaka úzkemu telu kefy môžu častice nečistôt až do šírky 8 mm prepadnúť a nezostávajú na poli kefy.

 
Tvar profilu kefových pásikov ProfilGate ®

Tvar profilu

 

Telo kefy je zúžené, takže väčšie kamene môžu po prekonaní horného okraja ľahšie spadnúť do vane z nehrdzavejúcej ocele. Kombinácia štíhlych, predpätých pásikov s patentovaným usporiadaním kefiek vedie automaticky k aktívnemu čisteniu pri jazde a chôdzi po poliach ProfilGate®.

 
Materiálová zmes kefkových pásikov ProfilGate ®

Materiál

 

Telo kefky je koextrudované z tvrdého a mäkkého PVC. Tvrdé PVC zaisťuje rovnomerné napnutie pásov, pretože materiálové parametre sa menia len minimálne aj pri silne kolísajúcich teplotách. Pokrytie oblasti hlavy mäkkým PVC zaručuje, že je minimalizovaný hluk generovaný pri prejazde.

 
Predbežne napnite lišty kefy ProfilGate ®

Pásik štetca

 

Kartáčové pásy majú predpätie, ktoré umožňuje vyčnievať štetiny až 15 mm nad rošt. Pri vystavení pneumatikám alebo podrážkam sa ponoria a automaticky dôjde k vibráciám, ktoré dopravia oprášenú špinu dole do vane z nehrdzavejúcej ocele. Ponorenie navyše chráni štetiny pred nadmerným opotrebením.